Foto 2018/2019

Úvod 2018/2019 Akce a výsledky

PostHeaderIcon Výsledky akcí a soutěží

PostHeaderIcon Mistři Ligy mladších žáků

Před dvěma dny jste měli možnost si prohlédnout vítězný pohár , který do naší školy přinesl Petr Fiala, žák 6. B . Petr hraje na pozici obránce, někdy i útočníka za klub HC Orli Znojmo - mládež a hokeji se věnuje více než 7 let. Z 24 utkání, kterých se svým mužstvem zúčastnil bylo 18 výher, 2 remízy a 4 prohry. A díky těmto skvělým výsledkům klukům stačilo v rozhodujícím zápase, který proběhl ve Znojmě v sobotu 23. března s Warriorem Brno uhrát remízu a stát se tak Mistry JMK LMŽD. A nám nezbývá než popřát Petrovi a jeho spoluhráčům, aby podobných výsledků bylo v budoucnu co nejvíce.

hokej_3

PostHeaderIcon Pythagoriáda

Minulý pátek proběhlo školní kolo této matematické soutěže. Zúčastnilo se celkem 24 žáků 6. ročníku, 18 žáků 7. ročníku a 31 žáků 8. ročníku. A jaké jsou výsledky ?

6. ročník : 1. místo -  Jakub Prekop ( 6. A )

2. až 3. místo - Jan Špaček, Jiří Binder ( oba ze 6. B )

7. ročník : 1. až 2. místo - Alena Kusáková ( 7. A ), Matthias Ryška ( 7. B )

8. ročník : 1. místo - Denis Klíma ( 8. B )

PostHeaderIcon Okresní kolo družstev Odznaku všestrannosti

Ve středu 10.dubna 2019 ZŠ Prokopa Diviše, Znojmo - Přímětice pořádala již poněkolikáté okresní  kolo Odznaku všestrannosti  Sazka olympijský víceboj 2019. Tento s původním názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů založili dva olympijští medailisté Robert Změlík a Roman Šebrle.  Cílem je všestranný  sportovní rozvoj žáků.  Soutěžilo se v pěti disciplínách: trojskok z místa, hod medicinbalem, běh na 1000m nebo dribling, po dobu dvou minut skok přes švihadlo a kliky. Okresního  kola se zúčastnilo téměř sto závodníků z pěti znojemských škol, kde se učitelé tělesné výchovy s žáky na tuto soutěž dlouhodobě připravují. Pravidelnou patronkou pro náš okres byla šarmantní sportovkyně, medailistka z OH, Šárka Kašpárková.

A jak to dopadlo? V soutěži družstev zvítězilo družstvo ze  Základní školy, Znojmo, náměstí Republiky, druhé místo vybojovali žáci a žákyně ze ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo – Přímětice. Třetí místo získala ZŠ a MŠ Šanov.  Na nepopulárním čtvrtém místě skončila ZŠ Znojmo, Mládeže. Páté místo obsadili nejmladší účastníci soutěže ze ZŠ a MŠ Dobšice.  První dva týmy a dva nejlepší jednotlivci v ročníku postupují do krajského kola, které se uskuteční koncem května v Brně. Všem, kteří se Odznaku všestrannosti zúčastnili, blahopřejeme k jejich výkonům a skvělé sportovní kondici. Děkujeme učitelům tělesné výchovy, že se svým svěřencům věnují nad rámec běžné výuky. Postupujícím přejeme hodně sportovního štěstí a sil do následných tréninků a finále.

Výsledky jednotlivců – žáků naší školy:

ročník 2004

1. místo- Martin Kravec , 6.A, ZŠ PD a MŠ, Znojmo – Přímětice

3. místo- Jakub Kaláb, 6.A, ZŠ PD a MŠ, Znojmo –

PostHeaderIcon Páťáci vícemistři ČR v přehazované

V Liberci se uskutečnilo mistrovství ČR smíšených družstev v přehazované. Naši školu reprezentovaly děti z 5.B a 5.A.  Celkem se zúčastnilo 16 družstev z celé republiky. Naši žáci a žákyně s přehledem vyhráli svoji skupinu, ve které porazili týmy ze ZŠ Rychnov nad Kněžnou, ZŠ Karlovy Vary a ZŠ Jindřichův Hradec vše 2:0. V dalších kolech po napínavých bojích naše družstvo zvítězilo nad  ZŠ Jirkov a ZŠ Karlovy Vary.  Zaslouženě postoupili do finále, kde nestačili na tým z Prahy a získali tak stříbrné medaile.
Družstvo hrálo ve složení : A. Zobalová,  A. M. Čírtková, N. Dvořáková, J. Donát, D. Knebl, Š. David, H. Hruška a Š. Rozsypal. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
prehazovana_15

PostHeaderIcon Noc s Andersenem se i letos 7. A vydařila

Celkově prý bylo do akce na podporu knih, již tradiční Noci s Andersenem, zapojeno 1764 míst ve 21 zemích světa. S knihou nocovalo přibližně 98000 čtenářů. A naše škola také přispěla svou účastí. Ve škole se nám dobře hrálo /divadlo/, také jedlo /v noci už jen sýry a zeleninu, nebojte/, žilo /popovídali jsme si/, nocovalo / žíněnky byly měkoučké/... Pamětní průkazkou na Noc s Andersenem jsme si lampičky vyzdobili a těmi si pak na hledané texty posvítili.

Už ve výuce jsme se rozdělili na čtyři herecké skupiny a díky Andrsenově noci, tedy dostatku času, dramatizovali v hudebně naší školy Krále Looyse. Také jsme běhali při literárním pexesu a hledali správné dvojice. A že se někteří hodně divili, kdo že to napsal, či ilustroval. Navlékali jsme si punčochu Pipi jednou rukou. Samosebou jsme si i četli ve svých knihách. Na mikrofon jsme si vyzkoušeli přečíst úryvky, které jsme našli u našich lampiček při noční cestě školou. Předtím jsme však texty museli chronologicky poskládat. Zapřemýšleli jsme, vše prodiskutovali a nakonec si bezva užili atmosféru u Malého prince od Antoine de Saint-Exupéryho i u Jiráskova Faustova domu. S filmem Malý princ z roku 2015 jsme usínali... Bylo to prima. Nechte se i vy inspirovat knihami, radí paní učitelka Petra Svobodová a žáci ze 7.A.

duben 2019
St Dub 24 @08:00 - 01:00
krajské kolo přeboru AŠSK ve volejbale - chlapci
Čt Dub 25