Foto 2018/2019

Úvod 2018/2019 Akce a výsledky

PostHeaderIcon Výsledky akcí a soutěží

PostHeaderIcon Vynikající výsledky ČSI testování z anglického jazyka

Letos byla naše škola, konkrétně všechny třídy 4. ročníku, vybrána Českou školní inspekcí k testování úrovně anglického jazyka. Abychom se vyhnuli nadbytečnému stresu, pojali jsme záležitost jako anglickou soutěž s odměnami pro výherce. Kromě aktivit a her ve třídě jsme začali alespoň jednou za dva týdny využívat pro výuku AJ učebnu informatiky, kde jsme se sžívali s technickým prostředím, typy cvičení i zákeřnostmi úloh na čas. Z výuky u počítačů byly děti samozřejmě nadšené, a tak se na samotné testování už pak jenom těšily.

Při obdržení oficiálních výsledků 10. prosince jsme byli všichni velmi mile překvapeni úspěšností našich žáků. Průměr každé naší třídy přesahoval 90ti% úspěšnost. Jedenáct žáků (Václav Pinkava 4.A, Monika Rothova 4.A, Barbora Vejtasová 4.B, Jakub Žiška 4.B, David Neubert 4.B, Daniel Růžička, Amálie Klašková 4.C, Zhe Gan Hong 4.C, Robin Markus Gasller, 4.C, Kateřina Poláková 4.C, Adéla Smutná 4.C) vyřešilo úlohy se 100% správností.

Výuka angličtiny od první třídy přinesla své ovoce a největší radost udělala hlavně samotným dětem. Nás pedagogy ze všeho nejvíce těší, že se děti jazyka nebojí, naopak je velmi baví.

PostHeaderIcon Vánoční listování čtenářského klubu knihou Ježíšek vypráví o vánočních tradicích

V čase adventu se snažíme našim nejmenším dětem přiblížit symboly Vánoc, aby tyto obyčeje do budoucna samy udržovaly. Vánoční  listování čtenářského klubu knihou Ježíšek vypráví o vánočních tradicích se o to pokusilo. Zahráli žáčkům z prvních a druhých tříd dva příběhy z této kouzelné knihy. Nejprve zdramatizovali  Květinu z hvězd a poté Úkoly kouzelného věnce. Společně s dětmi jsme si připomněli zvyky, které se v období Vánoc zachovávají. Například zdobení stromečku, stavění betlému,  rozkrojení  jablíčka po štědrovečerní večeři, ukrytí šupiny, házení  pantoflem. Na závěr představení si všechny děti za klavírního doprovodu paní učitelky Evy Nachtneblové společně zazpívaly vánoční koledy. Děkujeme všem, kteří se o tento kulturní zážitek postarali.

Ve Vánočním listování účinkovali tito žáci: Klára Kučerová, Sára Vyskotová, Aneta Řezaninová (7.C), Matěj Hlávka, Karolína Doubková (7.B),  Míša Málková (7.A), Tadeáš Alexa, Leoš Novák, Jiří Binder a Václav Kotlar (6.B)

PostHeaderIcon Ježíškova vnoučata

Před Vánocemi se některé třídy 1. stupně zúčastnily projektu Ježíškova vnoučata, jehož cílem je zpříjemnit vánoční čas starým lidem z domovů pro seniory. My jsme se rozhodli potěšit babičky a dědečky ručně vyráběnými přáníčky a věříme, že jim naše výtvory vykouzlí na tváři usměv a přinesou hřejivý pocit v srdci.

PostHeaderIcon Muzikál BIG v Městském divadle Brno

Nově nastudovaný muzikál BIG, který uvádí Měststké divadlo Brno, měli tu čest zhlédnout v úterý 11. prosince žáci druhého stupně. Muzikálová adaptace slavného filmu v hlavní roli s Tomem Hanksem měla premiéru na Broadwayi v roce 1996. Hravá hudební komedie s prvky magie s energickou, současnou hudbou a místy až bláznivým dějem určitě všechny nadchla a velkou poctou byl i fakt, že mezi účinkujícími byla žákyně naší školy Barbora Štanclová.

PostHeaderIcon Olympiáda z českého jazyka

I v letošním roce se konalo školní kolo Olympiády z českého jazyka.  Schéma úkolů je pravidelně stejné: v 1. části žáci zápasí s mluvnicí, tvaroslovím a jinými záludnostmi českého jazyka, zatímco v části druhé mohou na dané téma uplatnit své spisovatelské nadání. Nejlépe si s danými úkoly poradil Radim Matoušek, žák 8.C. 2. místo patřilo Míše Juhaňákové z 9.C a na 3. místě se umístila Julča Bloudíčková z 9.C. Blahopřejeme a držíme palce v okresním kole.

prosinec 2018
Út Pro 18 @09:00 - 12:45