Foto 2017/2018

Úvod 2017/2018 Akce a výsledky

PostHeaderIcon Výsledky akcí a soutěží

PostHeaderIcon Víš jaké je nevidět?

V rámci hodiny TV jsme zabrousili do nezvyklých odvětví a zkusili jsme něco nového. Naším tématem se stala psychomotorika = využívání pohybu, jako výchovného prostředku. Nesoustředí se pouze na rozvoj pohybových schopností či tělesnou zdatnost, ale i na psychickou a osobnostní složku každého jedince. Psychomotorické hry rozvíjí rovnováhu, prostorovou orientaci, hmatové vnímání, akustické vnímání nebo optické vnímání. A právě to poslední jsme se rozhodli zcela vynechat. Rozděleni do dvojic a se šátky na očích jsme se vzájemně zkoušeli vodit po známých chodbách naší školy bezeslov. Vodič, který viděl, musel provést po škole svého "nevidomého" svěřence, aniž by na něj promluvili (u některých nebyl problém s vedením, ale spíš s mlčením :)). Druhou částí úkolu bylo provést svého svěřence překážkovou dráhou, která na ně již čekala v tělocvičně. Zde bylo zadání trochu jiné, provést se měli pouze pomocí slovních pokynů. Po úspěšném absolvování dráhy (což bylo bez úrazu dojít na konec :)) si úlohy vystřídali. Žáci si zkusili, jaké to je přijít o jeden z našich základních smyslů (zrak). Zjistili, že přejít přes lavičku nebo vylézt na žebřiny najednou není tak snadné. A že chodby školy jsou najednou delší a dveře menší než se zdá :).

psychomotorika_4

PostHeaderIcon Přírodopisný klokánek

Přírodopisný klokánek je určen pro žáky 8. – 9. ročníků. Zaměřen však není pouze na přírodopis, ale objevují se v něm i logické příklady z matematiky, fyziky a chemie.
A kdo má nejlepší znalosti z přírodních věd? Zde uvádíme výsledky z celé školy.
1. Vojtěch Jáchim                 8.C    72 bodů
2. Adam Čepička                  9.B    67 bodů
3. Eliška Jelenová                9.A    66 bodů
4. Zuzana Dvořáková              8.C    57 bodů
    Marek David                       9.B    57 bodů
5. Daniel Blaha                       9.A    55 bodů
    Bedřich Petrášek                 9.A    55 bodů

PostHeaderIcon Školní kolo ve stolním tenise

Během září a října se uskutečnilo školní kolo ve stolním tenisu. Celkem se přihlásilo 33 žáků. Letos poprvé se zapojili i žáci 5. tříd.

Výsledky jednotlivých kategorií:
5. – 6. ročník
1. Matěj Bořil       6.A
2. Vojta Řezanina  6.B
3. Vítek Marušík   6.A
1. Robert Kopáč   7.B
2. Jakub Pokorný 7.B
3. Marek Frič       7.A
8. – 9. ročník
1. Adam Procházka       9.B
2. Robert Knebl             8.A
3. Dominik Binder         9.B
sttenis17_1

PostHeaderIcon Pohádkový den pro prvňáčky

Ve čtvrtek 5. října připravili žáci ze 4. B pohádkovou stezku pro prvňáčky. Na devíti stanovištích na školním hřišti nachystali nápadité a zábavné úkoly s motivy známých pohádek, např. Bob a Bobek – králíci z klobouku, Mimoni, Locika, Červená Karkulka, Kocour v botách, Piráti z Karibiku, Lichožrouti, Odvážná Vaiana apod. Bylo jasné, že se tato akce líbila nejen těm mladším, ale i starším spolužákům, kteří ji připravovali. „Velcí“ nezapomněli ani na sladké odměny pro své malé kamarády. Děkujeme bylo to ÚŽASNÉ !

Pohadka_14

PostHeaderIcon Přivítali jsme naše prarodiče u nás ve škole

2. října 2017 pořádalo město Znojmo Den seniorů a naše škola byla u toho. Na několika místech ve Znojmě proběhly zajímavé aktivity, od besed až po taneční vystoupení. Naše škola pozvala seniory na společné vyprávění a čtení pohádek. V 10 hodin dopoledne jsme ve třídách na 1. stupni přivítali babičky a dědečky našich žáků. Všichni prarodiče si nejprve školu se svými vnoučaty prohlédli, poté v některých třídách usedli do lavic a pozorovali, jak se děti učí. V jiných třídách se posadili dokonce i za katedru a předčítali žáčkům z knih, které sami, jako malé děti, četli. Čtvrťákům poutavě vyprávěli, jaké měli ve svých školách učitele a učitelky, co směli a nesměli ve škole dělat, do jakých kroužků chodili, jaké nosili oblečení, co měli ke svačině, jaké měli průšvihy, poznámky apod….. Také jsme se od jednoho z dědečků dozvěděli, jaká byla škola za 2. světové války! Od dětí se babičkám a dědečkům dostalo zaslouženého potlesku, když jedna z přítomných dam začala recitovat básničky ze svých školních let a ostatní se k ní přidali. Na závěr se přišli podívat na hodinu tělesné výchovy a naše sportování se jim tak líbilo, že jsme jim museli slíbit, že při příští návštěvě si budou moct s námi zacvičit!

Densenioru_1

listopad 2017
Út Lis 21
Osobní schůzky rodičů, žáků a TU